Rafting Nedir Zorluk Dereceleri

Rafting, nehrin şişirilebilen botlarla bir nehirde gezinilerek yapılan yüksek adrenalin bir spordur. Nehrin dalgalı olmasına bağlı olarak çeşitli zorluk seviyelerini içerir. Zorluk dereceleri, nehrin yüksekliğindeki ani sıçramalar, küçük ya da büyük kayalıklar yüzünden sulara karışan rapids varlığına göre ulaşır.

 

Rafting zorlu ama müthiş eğlencelidir sadece öğretmenin güvenlik ipuçlarını göz önünde bulundurmayı unutmayın. Beyaz su (hızlı), profesyonel rehberlik, doğru eğitimi, uygun ekipmanları kullanarak, tüm güvenlik önlemlerini alarak bir dizi uluslararası güvenlik ve ekolojik normları izleyerek korkuyu tetikler ancak bu şekilde nehir akışı düzgün bir şekilde gerçekleştirir. son derece güvenli, eğlenceli ve heyecan verici yumuşak bir macera sporudur.


Sporun popülaritesi muhtemelen, yüzme bilmeyenlerde dahil olmak üzere hemen hemen herkesin rafting yapabileceği gerçeğinden kaynaklanır. Tek gereken 15 dakikalık talimatları dinlemek ve hayatınızın en çılgın anlarını yaşayabilirsiniz. Dalgalara binin ve doğanın keyfini çıkartın. Antalya’da bizimle ile güvenli rafting yolculuğu yapabileceğinizi unutmayın! Aşağıda Rapit’s yani şelale akıntı derece sistemi hakkında bilgilere yer verilmiştir;


‘Rapids” Şelale Akıntısı için derecelendirme sistemi;


Rapids, uluslararası ölçekte I’den VI’ya zorluk derecesinde ve tehlike aşamalı olarak artan derecelendirilir. Dalgaların boyutu ve türü, nehir tehlikeleri, uzaklığı, su sıcaklığı ve doğası (sürekli rapids veya rapids arasındaki sakin bölüm), coğrafi alan (gorge veya açık, açık bir ülke streç) hepsi sınıfı belirleme aşamasına girer hızlı bir şekilde. Bir nehrin genel derecesi o nehir üzerindeki en zorlu hızlına bağlıdır.

 

Grade I: Küçük dalgalar / Dalgalanmalarla hızlı akan su
Grade II: Kolay
Grade III: Zor
Grade IV: Çok Zor
Grade V: Aşırı, yalnızca deneyimli ekip tarafından can ve bacak için tehlike teşkil etmeli
Sınıf VI: Müzakere edilemez , intihar 🙂
IV. Ve III. Sınıflar için iyi derecede beyaz su rafting deneyimi gerekiyorsa, I ila III. Sınıflar için orta ila orta derecede yüzme becerileri gereklidir.