Transfersiz Köprülü Kanyon Rafting Turu

Köprülü Kanyon Tarihçe


Köprülü Kanyon Rafting Turu

 

 

 

Köprülü Kanyon Tarihçe ;

 

 

Köprülü Kanyon Millî Parkı, Antalya’nın Manavgat ilçesinde millî park. Park, Bolasan ile Beşkonak arasında, ortasından Köprü Çayı akan 14 km uzunluğunda, 100 m derinliğinde Köprülü Kanyon çevresinde yer alır. 14 km uzunluğu ile en uzun kanyonumuzdur. Park arazisinde sedir ormanları ve Kapadokya’daki peri bacalarına benzeyen taş oluşumları vardır. Köprü Çayı üzerindeki eski taş köprü günümüzde de kullanılmaktadır.


Millî parkta geyik, dağ keçisi, ayı, tilki, tavşan, porsuk, kurt yaşamaktadır. Coşkun akan Köprü Çayı bol oksijenli olduğundan bol miktarda alabalık bulunur.

 

 


Alanda doğal güzelliklerin yanında tarihi unsurlarda yer alır: Selge antik şehir kalıntılarından tiyatro, agora, Artemis ve Zeus tapınakları, sarnıçlar ve su kemerleri. Ayrıca Köprü Çayı üzerinde Oluk, Kocaçay’da Büğrüm köprüleri hâlen sağlam durumdadır. Selge antik kentini Pamphylia’ kentlerine bağlayan taş yollar dikkat çekmektedir.


Beşkonak ve Karabük köylerinde ağaç evlerde konaklama imkânı ile günübirlik ziyaretçilerin temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği özel işletmeler bulunmaktadır.

 

 

 

Eğer bir tür macera ve adrenalin dolu, heyecan verici bir gün istiyorsanız size Rafting diyoruz. Rafting turumuz Köprülü kanyon’da yapılmaktadır.

 

 


Antalya’da rafting yapılan tek yer Köprülü Kanyon Milli Parkı içerisinden geçen Köprüçay ırmağıdır. Doğa harikası kanyonlardaki yeraltı suları ile beslenen Köprüçay ırmağı, milli parkın içerisinden geçerek Belkıs Aspendos’dan Akdeniz’e dökülür. Irmağın batısında ki antik Selge kenti, ırmak kenarındaki tarihi kaleler, su kemerleri, Roma devrine ait taş köprüler ve yollar gibi pek çok arkeolojik kalıntılarla süslü bu bölge Türkiye’nin en güzel doğal rekreasyon alanlarından birini oluşturur. Irmağın milli park içinden akması özelliği raftinge katılan misafirlerin nefes kesici doğa manzaralarını ve Toros dağlarını seyretme imkanı da sunmaktadır.

 

 

Rafting Turu

 

İLETİŞİM

 

ADRES: Beşkonak Köprülü Kanyon Manavgat/ANTALYA

 

GSM: 0534 462 87 56

 

MAİL: [email protected]